Barny's KOLOSTRUM s beta-glukánmi forte

cps (Vianočné balenie) 1x70 ks

Barny's® Kolostrum s beta-glukánmi forte je kombinovaný výživový doplnok, ktorý obsahuje bovinné kolostrum vysokej akosti, patentovaný bioaktívny Yestimun® (beta-glukány štandardizované na 80 % prírodných polysacharidov), vitamín C a minerálne látky selén a zinok, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému (EFSA: ID 134, 278, 291, 1757).

Obsah zložiek v 1 kapsule (0,562 g): bovinné kolostrum (mlieko) [min. 30 % imunoglobulínov G: 90 mg (IgG), slnečnicový lecitín) 300 mg, Yestimun® [min. 80 % (1,3)-(1,6)-ß-D-glukány z kvasiniek (Saccharomyces cerevisiae):  64 mg] 80 mg, vitamín C - NUTRA-C™ (L-askorban vápenatý, L-askorban horečnatý, L-treonát vápenatý, RVH 25 %) 20 mg, protihrudkujúce látky (stearan horečnatý, mastenec, fosforečnan vápenatý), zinok (oxid zinočnatý, RVH 15 %) 1,5 mg, selén (inaktivované kvasnice obohatené selénom Saccharomyces cerevisiae, RVH 16 %) 9 µg.
RVH – referenčná výživová hodnota.
Hmotnosť: 39,34 ± 5 %  (70 kapsúl po 0,562 g).

Unikátnosť tohto výživového doplnku spočíva v tom, že pochádza od špeciálne vyberaných kráv z ekochovu, od ktorých sa kolostrum získava z úplne prvého dojenia hneď po pôrode, kedy je obsah nutričných dávok najvyšší. Vďaka tomu je možné štandardizovať obsah imunoglobulínov (IgG) na 30% obsahu z celkovej hmotnosti kapsule.
Komplexnou analýzou jednotlivých zložiek kolostra sa zistilo, že obsahuje širokú škálu látok, ktoré posilňujú imunitný systém. Vedci dospeli k názoru, že bovinné kolostrum (kolostrum dobytka) je veľmi podobné až takmer totožné s ľudským, čo sa týka obsahových látok. Navyše sa zistilo, že bovinné kolostrum oproti ľudskému obsahuje niekoľkokrát (4) vyššiu koncentráciu faktorov vplývajúcich na imunitný systém a niektoré špeciálne látky, ktoré chránia aktívne zložky pred prechodom ľudským tráviacim traktom.

Výživový doplnok Barny´s® Kolostrum s beta-glukánmi Forte podporí prirodzenú obranyschopnosť.
1. Vysokokvalitné kolostrum získavané z úplne prvého dojenia (v prvých 4-6 hodinách) po pôrode – pričom sa tento odber uskutočňuje len jednorazovo, čím sa zabezpečí zachovanie kolostra aj pre teliatka.
2. Vďaka včasnému odberu je možné docieliť štandardizáciu imunoglobulínov G (IgG) na 30%-ný obsah z celkovej hmotnosti kolostra, čo umožňuje zachovanie obsahu ďalších dôležitých zložiek z kolostra v optimálnom pomere.
3. Patentovaný bioaktívny Yestimun® v sebe ukrýva kvalitné značkové beta-glukány, ktoré sa získavajú z kvasiniek (Saccharomyces cerevisiae). Sú to vysoko čistené koncentrované beta-glukány štandardizované minimálne na 80%-ný obsah prírodných polysacharidov. Prírodná surovina pestovaná výhradne na jačmeňoch, chmele a vode. Pri šetrnom výrobnom procese zahŕňajúcom jemnú autolýzu vlastnými enzýmami kvasiniek sa opatrne odstránia vonkajšie vrstvy buniek kvasiniek. Výrobný proces si nevyžaduje použitie agresívnych chemikálií, ktoré by mohli poškodiť finálnu kvalitu suroviny.
4. Unikátna forma vitamínu C v podobe NUTRA-C™, ktorá sa vyrába za použitia špecifického výrobného procesu založeného na vodnej (hydro)technológii, ktorá vedie k vzniku prirodzene sa vyskytujúcich metabolitov vitamínu C s neutrálnym pH. Tieto metabolity aktivujú molekuly vitamínu C, čo uľahčuje telu ich transport z bunky do bunky a prináša viaceré výhody ako napríklad lepšiu biologickú dostupnosť. Vďaka obsahu chelátových minerálov a úplnej ionizácii je NUTRA-C™ takmer 100% biologicky dostupný už od okamihu príjmu do organizmu. Vitamín C patrí medzi vitamíny rozpustné vo vode a preto sa pomerne rýchlo vylučuje močom z tela von. Naproti tomu NUTRA-C™ umožňuje lepšie uchovávanie vitamínu C, z toho vyplýva, že ďalšou výhodou je nižšia strata močom ako pri užívaní bežného vitamínu C.
5. Minerálna látka selén, ktorej zdrojom sú inaktivované kvasnice obohatené selénom, sú produkované mikroorganizmami Saccharomyces cerevisiae. Táto forma selénu sa nazýva selenometionín a považuje sa za organickú formu selénu (nariadenie komisie (ES) č. 634/2007).
6. Minerálna látka zinok je poslednou zložkou, podobne ako selén a vitamín C, prispieva k správnej funkcii imunitného systému
7. Podarilo sa nám skombinovať celý rad vysokokvalitných nutričných látok v optimálnom pomere, aby mohli pôsobiť ako celok v tomto výnimočnom výživovom doplnku.
8. Záleží nám aj na detailoch, preto sme všetky zložky balili do špeciálnych rastlinných kapsúl.

expand_more Zobraziť viac
expand_less Zobraziť menej
  • Kód produktu: T18984
  • Produkt je: Skladom
27,14€ s DPH

Výživový doplnok obsahuje bovinné kolostrum, beta-glukány, vitamín C a minerálne látky selén a zinok.

  • Vitamín C, selén a zinok prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Obsah zložiek v 1 kapsule (0,562 g): bovinné kolostrum (mlieko) [min. 30 % imunoglobulínov G: 90 mg (IgG), slnečnicový lecitín) 300 mg, Yestimun® [min. 80 % (1,3)-(1,6)-ß-D-glukány z kvasiniek (Saccharomyces cerevisiae): 64 mg] 80 mg, vitamín C - NUTRA-C™ (L-askorban vápenatý, L-askorban horečnatý, L-treonát vápenatý, RVH 25 %) 20 mg, protihrudkujúce látky (stearan horečnatý, mastenec, fosforečnan vápenatý), zinok (oxid zinočnatý, RVH 15 %) 1,5 mg, selén (inaktivované kvasnice obohatené selénom Saccharomyces cerevisiae, RVH 16 %) 9 µg.
(RVH – referenčná výživová hodnota.) Viac na adcc.sk

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac