Barny's HypnoX MELATONÍN

cps 1x30 ks

Barny's® HypnoX® MELATONÍN je prémiový produkt určený ku skvalitneniu spánkového komfortu. Spánok patrí ešte stále k najväčším záhadám ľudstva, hoci v ňom trávime tretinu života. Hodnotu spánku oceňujeme až vtedy, keď ho nemáme. Čím dlhšie nespíme alebo síce spíme dosť dlho, ale nie dosť hlboko a kvalitne, je nám spánok vzácnejší a cítime, že nášmu telu chýba. Dobrý spánok je totiž pre nás životne dôležitý a je jedným zo základných pilierov zdravia a to v každom veku.
Melatonín je hormón prirodzene produkovaný v epifýze nášho mozgu. Jeho úlohou je signalizovať, že nastupuje nočná (kľudová) fáza dňa v celom organizme. Tento hormón sa tvorí v tme a zabezpečuje načasovanie spánku, je považovaný za hormón noci. Jeho podanie zlepšuje podmienky priebehu spánku bez narušenia jeho štruktúry, čím sa zachováva príslušná kvalita.
 

Priaznivý účinok na zaspávanie sa dosiahne pri konzumácii 1 mg melatonínu tesne pred spaním. Priaznivý účinok pri časovom posune sa dosiahne pri príjme minimálne 0,5 mg melatonínu tesne pred časom spania prvý deň cesty a niekoľko nasledujúcich dní po príchode na miesto určenia.
Kedy sa odporúča užívanie:
1. pri syndróme „jet lag“,
2. pri zmennej pracovnej činnosti,
3. vo vyššom veku,
4. pri ťažkostiach so zaspávaním.
 

Mechanizmus účinku výživového doplnku spočíva v extra silnej zmesi, ktorá kombinuje v sebe látky zo starostlivo vyberaných bylín medovky lekárskej, valeriány lekárskej, chmeľu obyčajného, mučenky opletavej, levandule úzkolistej, ďalej obsahuje L-teanín (extrakt z listov zeleného čaju), melatonín, tiamín, riboflavín, niacín a vitamíny B6, B12.
Už od dávnych čias sa tieto byliny používali ako tradičné prostriedky pri stavoch podráždenosti a pre lepší komfort pri zaspávaní. Medzi najtradičnejšie byliny patrí valeriána lekárska (Valeriana officinalis), ktorá pomáha prirodzenou cestou zlepšiť kvalitu spánku aj ľahšie zaspať. Ďalšou známou bylinou s rovnakým efektom je medovka lekárska (Melissa officinalis), ktorú do Španielska importovali Mauri už v 7 storočí. U nás sa pestuje od stredoveku a jej pozitívne účinky preslávili karmelitáni - v podobe tzv.: „karmelitánskeho liehu“. Výborným pozitívnym pôsobením sa môže pochváliť aj chmeľ obyčajný (Humulus lupulus), ktorý sa na území dnešného Slovenska pestoval už od 16 storočia a vo svete bol známy už tri tisícročia pred Kristom. Veľmi zaujímavou rastlinou v tejto oblasti je mučenka pleťová (Passiflora incarnata) pochádzajúca z Južnej Ameriky. Odborný názov vznikol z latinského Passio – umučenie a flora – starotalianska bohyňa jari a kvetov, významovo možno preložiť ako kvet umučenia. Medzi najobľúbenejšie rastliny patrí levanduľa úzkolistá (Lavandula angustifolia), ktorá obsahuje veľa cenných esenciálnych olejov, z ktorých niektoré môžu vplývať aj na kvalitu spánku a celkovú duševnú relaxáciu. Táto rastlina bola využívaná už v starom Egypte, Grécku aj v Antickom Ríme. Rastlina s názvom čajovník čínsky (Camellia sinensis) je známejšia pod názvom „zelený čaj“ Zelený čaj si za posledné roky získal veľa pozitívnych ohlasov, najmä pre svoj obsah L-teanínu. L-teanín je aminokyselina, ktorú môžeme nájsť v zelenom čaji a takmer nikde inde v prírode. Tiamín, niacín a vitamíny B6, B12 prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej funkcii psychiky. Riboflavín, niacín a vitamíny B6, a B12 prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy.

expand_more Zobraziť viac
expand_less Zobraziť menej
  • Kód produktu: T16610
  • Produkt je: Skladom
12,38€ s DPH

Kombinovaný rastlinný a vitamínový výživový doplnok s obsahom melatonínu, medovky lekárskej, valeriány lekárskej, chmeľu obyčajného, mučenky opletavej, levandule úzkolistej, L-teanínu (extrakt z listov zeleného čaju), tiamínu, riboflavínu, niacínu a vitamínov B6, B12.

  • Riboflavín, niacín a vitamíny B6, a B12 prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy.
  • Tiamín, niacín a vitamíny B6 a B12 prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej funkcii psychiky.
  • Melatonín prispieva k skráteniu času potrebného na zaspanie a k zmierneniu subjektívnych pocitov únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma (jet lag)
  • Priaznivý účinok na zaspávanie sa dosiahne pri konzumácii 1 mg melatonínu tesne pred spaním. Priaznivý účinok pri časovom posune sa dosiahne pri príjme minimálne 0,5 mg melatonínu tesne pred časom spania prvý deň cesty a niekoľko nasledujúcich dní po príchode na miesto určenia.

Viac na adcc.sk

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac