Pred expiráciou

Phyteneo Occusept

očné kvapky 2x20 ml
  • Kód produktu: T11571
  • Produkt je: Nedostupný
Produktové varianty

Prípravok Occusept je oftalmologikum, očné kvapky. Ide o nízkoviskózny izotonický roztok s extraktom Euphrasia officinalis (svetlík lekársky), ktorý sa tradične používa pri zápaloch spojiviek sprevádzaných sčervenaním a pálením očí, pri zvýšenom slzení, opuchoch a sčervenaniu očných viečok alebo okrajov viečok. Roztok obsahuje lipidickú zložku LipoZoom, frakcia čisteného sójového lecitínu (phosphatidylcholine, phosphatidylethanolamine), ktoré sa prirodzene vyskytujú v slzách a zlepšujú krytie oka ochranným filmom (predlžujú dobu, po ktorú je film neprerušený, pretože vytvára lipidickú vrstvu, ktorá bráni odparovaniu a narušovaniu súvislej vrstvy slzného filmu), čo významne zlepšuje komfort pacienta pri poruchách tvorby sĺz.
 Neobsahuje cytotoxické konzervanty (BAC), konzervačný účinok je zaistený kombináciou síranu zinočnatého a kyseliny boritej.
 Extrakt z vňate očianky rostokovovej obsahuje okrem ďalšej látky aj iridoid aucubin, ktorý má adstringentné (sťahujúce) a antimikrobiálne účinky.

Hypromelóza vytvára na povrchu oka ochranný film.

Kyselina boritá a tetraboritan sodný vykazujú antimykotické a antibakteriálne účinky. Síran zinočnatý pôsobí antimikrobiálne.

Occusept je zdravotnícka pomôcka na podpornú liečbu humánnych ochorení očí a to pri poruchách tvorby sĺz rôznej etiológie, syndrómu suchého oka rôznej etiológie, vplyvom užívania niektorých liekov alebo vonkajších podmienok (vysoká teplota, vietor a pod.), k upokojeniu očí pri akútnom alebo chronickom zápale spojiviek (conjuctivitis) neinfekčného pôvodu, pri podráždení očí vplyvom vonkajších podmienok (slnko, prach, dym a pod.) alebo vplyvom nosenia kontaktných šošoviek a pri dlhodobom zrakovom vypätí. Roztok je možné použiť na výplachy očí pri ich zasiahnutí dráždivými látkami a na odstránenie cudzích telies. Viac na adcc.sk

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac